KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15125109
nr 1512 5109
Gustaf Börtner
(1905-1985), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Fjällmotiv. Signerade. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 31x38-39x47 cm
Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 december 2022
kl 20:58:40
19/12 20:43:25
Gustaf Börtner
Läs mer om Gustaf Börtner